Louise Smith- autor Monika Lupa

Lubiła pić, palić, przeklinać. Rywale traktowali ją jak kumpla.  Była znana jako „pierwsza dama wyścigów”.                                                                                                                             Mowa tutaj o jednej z najszybszych kobiet w historii-  LOUISE SMITHlouse smith

Louise Smith-ur. 31 lipca 1916  w Barnesville (USA), zmarła  na raka 4 marca 2006r. w Gregoria, mając 89 lat.   Brała udział jako widz w pierwszych wyścigach NASCAR (Narodowa Organizacja Wyścigów Samochodowych Seryjnych,) na torze DAYTONA BEACH ROAD. To wydarzenie zaowocowało i Louise już wtedy wiedziała, że wyścigi samochodowe to pasja jej życia.ona w samochodzie

Startowała w 11 najważniejszych wyścigach, zwanych wtedy Grand National. Najlepszy wynik osiągnęła w 1949r. w Langhorne zajmując 16 pozycję. Przyczyną jej niepowodzeń była skłonność do bardzo licznych wypadków.

Jednym z nich to wypadek, mający miejsce na Occoneechee Speedway w 1950r.  Nieudany manewr spowodował, że pani Smith  niespodziewanie wylądowała w drzewach.  Wypadek wyglądał niezwykle groźnie. Ku zdziwieniu wszystkich, z samochodu wyłoniła się Louise z pięknym uśmiechem na twarzy.

wypadek

I tak wywołała sensację na wielką skalę. Po tym wydarzeniu wiele osób stwierdziło, że  po prostu lubi wypadać z trasy.

Ścigała się w latach 1949-1956. W swojej karierze wygrała 38 wyścigów w różnych formach: late models, modifieds (28 zwycięstw), midgets oraz sportsman.

Powróciła w 1971r, jako właścicielka samochodu dla wielu kierowców. Sponsorowała Ronnie Thomas` Rokkie w 1978r.

W 1999r.stała się pierwszą kobietą wprowadzoną do International Motorsport Hall of Hame.

Osiągnięcia:

-Członek „Living Legends” Racing Club w Daytona Beach
-Członek „The Old Timer” Racing Club w Archdale, Karolina Północna
-Georgia Automobile Racing Hall of Fame
-NASCAR Sprint Cup Series

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *