Vettel poza zasięgiem w Bachrajnie – Marcin Koziestański

Zwycięstwo Vettela, świetny wyścig Lotusa, życiowy sukces di Resty, bratobójcza walka McLarena, pech Ferrari. Tak w skrócie przebiegała rywalizacja na położonym na pustyni torze Sakhir w Bahrajnie.cos

e. Sebastian Vettel z ekipy Red Bull-Renault wygrał swój drugi wyścig w sezonie. Prowadzenie objął już na pierwszym okrążeniu wyprzedzając bolid Nico Rosberga. Niemiec z fińskimi korzeniami, startujący z pole position, był ostatecznie 9.

Pozostałe miejsca na podium zajęli kierowcy zespołu Lotus. Na drugiej pozycji uplasował się Kimi Raikkonen, trzeci był Romain Grosjean. Fin, który ruszał z 5 linii, dzięki mądrej strategii wskoczył na drugie miejsce i nie oddał go aż do mety. Francuz, kilka okrążeń przed końcem, wyprzedził, jadącego wyścig życia, di Restę i też wylądował na podium.

Gorzej szło innym czołowym zespołom. Jenson Button przez większość wyścigu musiał bronić się przed agresywnie atakującym go kolegą z zespołu. Kilkakrotnie skarżył się swojemu inżynierowi na jazdę Sergio Pereza. Ostatecznie to Meksykanin zajął lepsze miejsce. Był szósty. Samochód Buttona minął metę na 10 pozycji.

Bahrajnu wspominać dobrze nie będą też kierowcy Ferrari. Obaj mieli pecha. Fernando Alonso już na początku wyścigu uszkodził przednie skrzydło swojego bolidu, a Felipe Massie w trakcie rywalizacji pękła opona. Ostatecznie ten pierwszy zajął 8 miejsce, drugi ukończył zawody na 15 pozycji.ferrari

Po czterech wyścigach w klasyfikacji generalnej prowadzi Sebastian Vettel (77 punktów). Drugi jest Raikkonen (67), a trzeci Lewis Hamilton (50). Teraz Formuła zawita na dłużej do Europy. Kolejne Grand Prix 12 maja w Hiszpanii.