GP Belgii i Rajd Niemiec

Wygrana Vettela, awaria Raikkonena, spory awans Alonso, odrodzenie Buttona. No i Kubica! Tak wyglądał ostatni weekend w sportach motorowych.

Sebastian Vettel z ekipy Red Bull zwyciężył w niedzielnym wyścigu na torze Spa. W Belgii wyprzedził Alonso i Hamiltona. Z pole position ruszał Anglik, jednak już na trzecim okrążeniu został wyprzedzony przez Niemca, który zwycięstwa już nie oddał. Hamilton ostatecznie został minięty jeszcze przez Alonso, który do wyścigu ruszał z 9 pozycji. Na starcie awansował jednak aż o 5 oczek, ulegając jedynie mistrzowi świata z poprzednich sezonów.

Małe odrodzenie na belgijskim torze miały McLareny. Jenson Button zajał dobre szóste miejsce. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasował się jego partner z zespołu – Sergio Perez. O pechu może mówić Kimi Raikkonen. Finowi zepsuły się hamulce. Do mety nie dojechał, pierwszy raz od 27 wyścigów. Przez to też w klasyfikacji generalnej spadł na czwarte miejsce. Prowadzi ciągle Vettel. Drugi jest Alonso, trzeci Hamilton.

A co u Roberta? Kubica w tym czasie zwyciężył w Rajdzie Niemiec w klasyfikacji samochodów WRC2. W „generalce” zajął znakomitą 5 pozycję, która jest najlepszym miejscem polskiego kierowcy w MŚ w rajdach samochodowych.

Marcin Koziestański

6 myśli w temacie “GP Belgii i Rajd Niemiec”

1. I wuj, Vettel ma kolejnego MŚ, jak dla mnie to on totalnie zniszczył F1. W sezonie 2012 zdawało się że Alonso z nim wygra, ale nie… Jeżeli nic się nie zmieni w przyszłym roku to setki tysięcy ludzi przestaną oglądać ten piękny sport, bo co z tego, że jest walka o 2/3 miejsce w generalce? Tutaj każdy się ściga o ZWYCIĘZTWO, a tutaj nie ma emocji. Vettel jedzie 1, kończy 1, koniec. Nudy. ;/

Swoją drogą… Prowadzę podobną stronę. Gdybyś miał ochotę do zajrzyj w wolnej chwili.